czwartek, 14 lutego 2013

[951].

Możesz pomóc przekazując 1%
na Fundację Chustka


Jak to zrobić?
 1. Wpisać właściwy numer KRS jak na załączonym obrazku
 2. Wpisać odpowiednią kwotę (1% podatku)
 3. W celach szczegółowych koniecznie podać hasło "Chustka"
W imieniu Joanny i Fundacji Chustka dziękuję wszystkim, którzy popierają statutowe cele.
Piotr

...
Dzisiaj, tj. w czwartek 14 lutego 2013 (zapewne z okazji Walentynek) możesz wysłuchać reportażu Hanny Bogoryji-Zakrzewskiej "Niezgoda na Ból" w Programie 1 Polskiego Radia o godz. 21:14 (Magazyn bez Znieczulenia).


15 komentarzy:

 1. Ale niespodzianka :) Dobrze, że poczekałam z rozliczeniem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. z pewnością oddam swój procent na ten ważny cel. trafiłam na tego bloga dopiero kilka dni temu przez artykuł na stronie GW. przeczytałam cały wywiad z Chustką jednym tchem - i mnie zatkało. Jej słowa wyryły się w moich myślach i stały się dla mnie bardzo ważne. Szkoda, że trafiłam na nie tak bardzo po czasie.
  Chustka zainspirowała mnie do napisania tego tekstu:
  karmeligrzech.blogspot.com/2013/02/orgazm-zycia.html
  tacy ludzie, jak Ona, nigdy do końca NIE UMIERAJĄ............
  Nie mogę wyjść z podziwu dla Jej ducha...

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Piotrze, nie wiem jakim cudem udało się uzyskać zgodę na zbiórkę 1 % już teraz a nie w regulaminowym czasie 2 lat, ale to tylko dowodzi gigantycznej determinacji i tego, że cel jest absolutnie WAŻNY!!!Jestem pewna, że Joasia gdzieś tam z daleka bardzo się cieszy i podziwia:) Nie przekażę 1 % albowiem nie posiadam niestety takowego, ale już rozsyłam informację!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Kibicowałam Joannie od dawna...a teraz kibicuję Chustkowej Fundacji . Ponieważ również pracuję w organizacji pozarządowej, czy mogłabym prosić o podpowiedź, jak uzyskać status OPP przed upływem 2 lat? Dziękuję w imieniu naszych podopiecznych:)

  OdpowiedzUsuń
 5. http://chustka.blogspot.com/p/przekaz-1-na-fundacje-chustka.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam pytanie: czy Fundacja Chustka opowiada się za eutanazją dozwoloną już w wielu krajach Europy? Czy zwiększenie ilości przepisywanych pacjentom środków przeciwbólowych w Polsce, do poziomu porównywalnego z tym w Europie, nie będzie punktem wyjścia do starań o legalizację eutanazji?
  Pytam jako kompletny laik i jednocześnie przeciwniczka eutanazji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W celach statutowych Fundacji Chustka istnieją tylko zapisy o walce z cierpieniem. Temat eutanazji nie leży w sferze celów fundacji. Więcej na ten temat można się dowiedzieć ze statutu: http://www.fundacjachustka.pl/organizacja.html

   Usuń
 7. nie widzę związku między środkami przeciwbólowymi=ulgą w ogromnym cierpieniu a eutanazją, chyba, że taki, że dzięki tej uldze może się komuś eutanazji własnie odechcieć.
  1% przekazuję za Chustkę, fajnie, że już można.

  OdpowiedzUsuń
 8. na Chustkę oczywiście miało być...

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję za namiary. Nie omieszkam skorzystać przy rozliczeniu.
  Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 10. Hura! Chcieć to móc;-) gratuluję i już się nie piekle że jedna instytucja zwleka z PiTem

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Janie,
   Przykro mi, że ma Pan mglisty obraz. Poniekąd jest to zrozumiałe, gdy wspomina Pan "pieniądze społeczne". Uważam jednak, że wykorzystywanie śmierci mojej żony w takim kontekście jest nie na miejscu. Fundacja powinna być dobrze zarządzana niezależnie od osobistych. Inna sprawa, że nie wspomniał Pan, że ja takich praw nie posiadam. Sami zdecydowali, że nie będą pobierać wynagrodzenia.

   Usuń
 12. Piotrze, nie przejmuj się złośliwościami.
  Tacy ludzie zawsze byli i niestety zawsze będą. Nie wiem czy to mierzenie innych swoją miarą, czy zwyczajna bezmyślność, ale ja nie rozumiem, jak można zarzucać coś takiemu człowiekowi który przezył taką stratę.
  Nie bierz tego do siebie. My - wirtualni przyjaciele Chustki wiemy, że Twoje intencje są szlachetne.

  OdpowiedzUsuń
 
©KAERU 2010
Wszystkie prawa zastrzeżone Sałyga